Blog

Zdalna pomoc2015-07-22 0:05 | Snycerz

Jak uzyskać zdalną pomoc komputerową?

Uzyskanie zdalnej pomocy komputerowej często bywa kłopotliwe. Przeszkodą może być konfiguracja routera w sieci lokalnej lub nawet zapora sieciowa na poszczególnych komputerach. Użytkownik potrzebujący pomocy może nie posiadać uprawnień potrzebnych do instalacji programu, lub system operacyjny, którego używa - nie jest obsługiwany przez dany program. Istnieje jednak rozwiązanie, które omija te problemy i jest nim plik szybkiej pomocy programu TeamViewer

 

Plik szybkiej pomocy Sail Company

 

Aby uzyskać pomoc wystarczy pobrać i uruchomić plik z linku powyżej. Po jego uruchomieniu na ekranie pojawi się okno w którym należy odczytać identyfikator (ID) oraz hasło. Dane te należy przekazać, telefonicznie lub poprzez e-mail, do obsługi informatycznej Twojej firmy. Okno programu powinno pozostać uruchomione, jeżeli je zamkniemy - sesja pomocy zdalnej zostanie zakończona. Poniżej prezentujemy wygląd uruchomionego pliku.

Wygląd uruchomionego pliku szybkiej pomocy

Bezpieczeństwo

Numer identyfikacyjny przydzielany jest indywidualnie dla każdego urządzenia. Natomiast przy każdym uruchomieniu programu generowane jest nowe hasło (mamy też możliwość wygenerowana w dowolnym momencie innego hasła). Zdalnie sterowanie komputerem zawsze jest widoczne i nie jest możliwe bez zgody użytkownika. Zdalna zmiana kluczowych dla danego systemu ustawień wymaga dodatkowego potwierdzenia przez użytkownika. Sesja zdalna szyfrowana jest za pomocą w pełni bezpiecznego 256-bitowego kodu AES.

 

Inne metody zdalnej pomocy

Istnieją inne metody pomocy zdalnej, jednak wszystkie posiadają ograniczenia, oraz często wymagają wcześniejszego przygotowania. Możemy je podzielić na podstawie protokołu o który są oparte:

  • protokół RDP (np: Pomoc zdalna systemu Windows)
  • protokół VNC (np: UltraVNC)

Zalety zastosowania programu TeamViewer

 

  • brak konieczności konfiguracji routerów,
  • brak konieczności konfiguracji zapory sieciowej,
  • brak konieczności instalacji,
  • zastosowanie programu bezpiecznego, o ugruntowanej renomie,
  • brak możliwości kontrolowania komputera bez wiedzy użytkownika,
  • obsługa programu na komputerach z systemami Windows, Os X oraz Linux,